website templates free download

Metamask Nedir ve Nasıl Kullanılır?

MetaMask, tarayıcınız üzerinde çalışan ve Ethereum blockchain’de işlem yapmanıza olanak sağlayan bir cüzdandır. Ayrıca xWinner Token için ağa kaltılacağımız zaman Binance Smart Chain Mainnet'e bağlanmamız gerecek. 
MeteMask’ı Firefox, Opera, Chrome ve Brave gibi farklı tarayıcılar üzerinden kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte iOS ve Android marketlerden de MetaMask cüzdanını rahatlıkla edinebilirsiniz.
Öncelikle MetaMask’ı yüklemek için Google Chrome tarayıcınızın uzantılar bölümüne “MetaMask” yazarak ya da aşağıda belirttiğim linkten direkt olarak indirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, son günlerde artan kripto para dolandırıcılığından dolayı indirdiğiniz eklentiye ya da uygulamaya çok dikkat etmelisiniz

Mobirise

MetaMask İndirme Linki: https://metamask.io


Linkten ya da Google Chrome eklentisinden MetaMask’ı yükledikten sonra, tarayıcınız sağ üst köşesine gelen uzantıyı açmanız gerekiyor. Uzantıyı açtıktan sonra, sizden daha önce MetaMask cüzdanına sahip olup olmadığınız yönünde bir soru gelecektir.

Mobirise

Sizin ilk kez bir MetaMask cüzdan kullandığınızı varsayarsak, “Create a Wallet” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra MetaMask sizden aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi, en az sekiz haneli bir şifre girmenizi isteyecek.

Mobirise

MetaMask girişi için şifrenizi belirledikten sonra, uygulama size 12 farklı anahtar kelime verecek. Varlıklarınızın gelecekteki güvenliğini sağlamak ve herhangi bir erişim kaybında bir sorun yaşamamak adına mutlaka bu 12 kelimeyi bir kağıda yazıp, kağıdı saklamanızı öneriyoruz. Çünkü bu anahtar kelimelere sahip olan bir kişi cüzdanınıza tam erişim sağlayabilir.

Mobirise

MetaMask tarafından verilen 12 anahtar kelimeyi not aldıktan sonra, MetaMask size vermiş olduğu kelimelerden karışık olarak doğrulama yapmak adına soracaktır. Bu kelimeleri de MetaMask’ın sizden istediği şekilde girdikten sonra MetaMask cüzdanınız kullanıma hazır.

Mobirise

Yukarıda ki görselde görüldüğü üzere, Main Ethereum ağına otomatik bağlandık. Şimdi yapmamız gereken xWinner Token'ı cüzdanımıza eklemek için Binance Smart Chain Mainnet'i cüzdanımızda aktif etmek. 

Mobirise

Görsellerde ki aşamaları tek tek uygulayınız.

Mobirise

Network Name (Ağ Adı): BSC Mainnet
New RPC URL (Yeni PRC URL'si): https://bsc-dataseed.binance.org/
ChainID (Zincir Kimliği): 56
Symbol (Sembol): BNB
Block Explorer URL (Blok Tarayıcı URL'si): https://bscscan.com
Görselde ki kutucuklara yukarıda ki bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir.
Bu konuda daha detaylı bilgi için aşağıda ki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.


"TESTNET" ağı, gerçek bir ağ değildir, lütfen Mainnet'i eklediğinizden emin olun.
Binance Smart Chain'i cüzdanımıza eklediğimize göre artık LNG Token'ı da ekleyebiliriz.
lng.bitsinex.com internet sitemizin ana sayfasında bulunan bölümde ki kontrat adresini kopyalıyoruz.

Ardından Hesap Oluştur diyerek bir hesap oluşturuyoruz. Arından " Import tokens " diyerek kontrat adresimizi yapıştırarak LNG Tokeni cüzdanınıza eklemiş olucaksınız.

Adres

Yönetim ve Satış Ofisi:
Yeni Mh. 667 Sok. İzpek MyVista /İZMİR

Destek: destek@bitsinex.com
Kurumsal İletişim ve Reklam Çalışmaları
iletisim@bitsinex.com

İletisim

E-Posta: iletisim@bitsinex.com    
Destek: +1 (0) 000 0000 001